III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości

Submitted by Administrator on Tue, 11/15/2016 - 20:40

Już 3 listopada 2014 odbędzie się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Przedsiębiorczości organizowany przez Kancelarię Doradztwa Podatkowego Irena Grządziel. Tegoroczna wersja Konkursu będzie się składała z 13 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz 7 zadań otwartych w formie studium przypadku. Pytania bazują na podstawie programowej z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, jednak zostały poszerzone o pytania z zakresu technologii informacyjnej, informatyki i zarządzania przedsiębiorstwem za pomocą nowoczesnych technologii. Studium przypadków opiera się o własne doświadczenia i przekonania względem postaw przedsiębiorczych w życiu codziennym.

Do wzięcia udziału zachęcamy wszystkich Uczniów, nawet tych którzy nie mieli dotychczas możliwości uczenia się przedmiotu Podstawy przedsiębiorczości. Najważniejsze jest zainteresowanie tematyką przedsiębiorczości, finansami i ekonomią, możliwością założenia własnej działalności gospodarczej, wykonywaniem zawodu związanego z zarządzaniem. Konkurs jest skierowany do osób lubiących podejmować ryzyko, znających zasady współdziałania w lokalnej społeczności, a przede wszystkim - chcących sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Dla Uczestników Konkursu, którzy osiągną największą ilość punktów Organizator, Sponsorzy oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie przygotowali nagrody:

I miejsce - bon o wartości 1500 zł do wykorzystania w Biurze Podróży Kontrakt Plus z siedzibą w Rudzie Śląskiej

II miejsce - bon o wartości 700 zł do wykorzystania w sklepie komputerowo-elektronicznym Comi Przemysław Korusiewicz z siedzibą w Ćwiklicach

 

III miejsce - bon o wartości 500 zł do wykorzystania w sieci sklepów Reserved na terenie całego kraju

 

Nagrody wyróżnienia – karnety do salonu fryzjerskiego DIVA z siedzibą w Pszczynie, karnety do wykorzystania w siłowni Quatro z siedzibą w Pszczynie oraz inne ufundowane przez Sponsorów

 

oraz nagroda specjalna:

 

Nagroda Starosty Pszczyńskiego – zostanie przyznana Uczestnikowi, który zdobył najwyższą ilość punktów za Części II Arkusza Konkursowego.

 

Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane będą do dnia 30 października 2014.

Wszystkie informacje związane z organizacją oraz przeprowadzeniem Konkursu zawarte są w Regulaminie Konkursu.

Wyłączny Patronat medialny objął portal pless.pl